Wczytuję dane...

Układ obrazów na ścianie - jak powiesić obrazy?

Układ obrazów na ścianie - jak powiesić obrazy?

Obrazy to aktualnie jedna z najpopularniejszych form dekorowania naszych domów. Jest to idealny sposób na upiększenie naszych wnętrz, zwłaszcza dla osób, które bardzo cenią sobie sztukę oraz tradycyjny sposób dekoracji. Na rynku mamy dostępne najróżniejsze formy i rodzaje obrazów, więc dosłownie każdy miłośnik dekoracji znajdzie coś idealnego na swoją ścianę co jednocześnie będzie codziennie cieszyć jego oko.

Kiedy mamy wybrane już idealne arcydzieła, które mają znaleźć się na naszej ścianie to czas je w końcu powiesić i jakkolwiek skomponować. Tutaj przychodzi bardzo ważny moment, o którym trzeba zawsze pamiętać. Jeżeli chcemy, żeby wnętrze naszego domu wyglądało, schludnie, estetycznie i przyciągało oko, to musimy pamiętać o odpowiedniej kompozycji poszczególnych obrazów. Jest to jednak czasem dość trudne, zwłaszcza gdy mamy obrazy różnej wielkości, szerokości i o całkowicie różnym klimacie. A więc jak poprawnie powiesić obrazy? Jak powinien wyglądać układ obrazów na ścianie?

Główne zasady wieszania obrazów

Odpowiednia estetyka wymaga nie tylko dobrego smaku co do doboru wystroju i dekoracji, ale także potrzebna jest tutaj wiedza. Musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach, które należy przestrzegać przy wieszaniu obrazów.

Obraz na wysokości wzroku

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że skoro kupujemy już obraz, to ma on przyciągać uwagę, a żeby to się mogło stać to najlepiej wieszać obrazy na wysokości wzroku widza, czyli mniej więcej na wysokości 150 cm wysokości. Przecież w końcu, kiedy chodzimy do galerii sztuki lub przeglądamy coś w galeriach handlowych, to najbardziej atrakcyjne dla naszego wzroku są rzeczy na wysokości naszego wzroku. A z pewnością w naszej ofercie również znajdziecie coś, co przyciągnie uwagę jeszcze bardziej.

Kształt i wielkość obrazów ma znaczenie!

Jeżeli chcemy osiągnąć konkretną kompozycję obrazów, to musimy pamiętać o tym, żeby większe obrazy bardziej przyciągały uwagę, bo to nimi przede wszystkim będziemy się kierować. Jest kilka sposobów na rozmieszczanie kompozycji. Możemy powiesić największy obraz w centrum, a mniejsze po brzegach lub też w linii prostej od tego najbardziej wyrazistego do tych mniej wyrazistych. Oprócz tego pamiętajmy o tym, że kształt płótna, na którym znajduje się obraz, również ma ogromne znaczenie. Obrazy pionowe wydłużają, a poziome poszerzają optycznie nasze wnętrze.

Wieszamy obrazy względem mebli

Obraz nie może wystawać poza meble. Musimy pamiętać o tym, żeby harmonijnie łączył się z resztą mebli. Oprócz tego, jeżeli na meblach, nad którymi znajduje się obraz, umieszczone są jakiekolwiek akcesoria lub bibeloty to nie powinny zasłaniać brzegów obrazu.

Zwróć uwagę na to, gdzie wieszasz obraz

Obrazy są bardzo wrażliwe na wszelkie uszkodzenia, nie tylko mechaniczne, ale znajdująca się na nich farba łatwo może ulec zniszczeniu poprzez działania atmosferyczne, takie jak np. wilgoć. Dlatego warto jest zastanowić się dwa razy zanim powiesimy jakiś obraz w miejscach, w których będzie on narażony na takie czynniki. Lepiej wieszać obrazy w suchych pomieszczeniach, takich jak salony czy sypialnie.

Pamiętajmy też o prawidłowym oświetleniu obrazu. Zawsze wieszając obraz, należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak pada światło naturalne i sztuczne w naszym mieszkaniu. Taki zabieg ułatwia uwidocznienie obrazu, na którym najbardziej nam zależy - to on będzie w centrum uwagi.

Jak powiesić obraz?

Obecnie na rynku mamy multum możliwości wieszania obrazów. Najprostszym i najstarszym sposobem jest młotek i gwóźdź, jednakże dzisiaj rynek budownictwa wychodzi naprzeciw osobom, które nie chcą robić dziur w ścianach. Dlatego też obrazy można aktualnie powiesić za pomocą samoprzylepnych plastrów lub haczyków. Jest to zdecydowanie łatwiejszy i szybszy sposób.

Układ obrazów na ścianie - dlaczego my?

Obrazów na rynku jest bardzo dużo, jednakże to zapewniamy, że to nasze obrazy szczególnie przyciągną Twoją uwagę ze względu na ich estetykę, wyrazistość kolorów oraz niezwykłość i innowację na rynku. Zdecydowanie wpasują się w jasne, ale też ciemniejsze pomieszczenia, w których jest potrzeba nadanie trochę koloru i uroku. Nasze obrazy są niezwykle jakościowe, a razem za tym idzie konkurencyjna cena. Na pierwszym miejscu stawiamy sobie dobro naszego klienta oraz piękny wystrój jego wnętrza i zadowolenie. A dobre opinię potwierdzają tylko naszą miłość do tego, co robimy. Zachęcamy do dalszego kontaktu wszystkie osoby zainteresowane lub posiadające jakiekolwiek pytania.