Wczytuję dane...

Haft Diamentowy

Haft Diamentowy

Haft diamentowy pełny - full drill, choć znany od niedawna, cieszy się dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na zakup materiałów i stworzenie unikatowego oraz niezwykle interesującego dzieła. Ukończona praca nadaje się do powieszenia na ścianie, a nawet do oprawienia w ramkę i podarowania bliskiej osobie w ramach prezentu. Wykonanie również nie jest trudne, daje za to wiele satysfakcji i pomaga się odstresować.

Technika ta polega na wypełnianiu pokrytego klejem szablonu malutkimi diamencikami akrylowymi o identycznych wymiarach i kształcie. Haft pełny pozwala na tworzenie obrazów w całości pokrytych kryształkami, o lekko wypukłej fakturze. W przeciwieństwie do haftu specjalnego (który wykorzystuje rzadziej rozmieszczone koraliki o różnych kształtach i rozmiarach) tutaj cała powierzchnia dzieła zostaje pokryta równomiernie, a szablon przestaje być widoczny.

Czytaj więcej...

Czego potrzeba do stworzenia obrazu pełnym haftem diamentowym?

Do stworzenia pięknego obrazu potrzeba jedynie chęci i trochę cierpliwości, gdyż może być to zajęcie czasochłonne. Cały zestaw można bez problemu kupić w naszym sklepie.

W skład takiego zestawu wchodzi:

   - płótno z klejącą warstwą i nadrukowanym wzorem,
   - od kilkunastu do kilkudziesięciu (w zależności od wybranego wzoru) ponumerowanych woreczków z kolorowymi diamencikami,
   - plastikowa tacka do przechowywania diamencików,
   - aplikator oraz suchy klej.

Nie potrzeba żadnych przyborów własnych. Należy jedynie stworzyć sobie przyjemne otoczenie i miejsce do pracy, a następnie zacząć tworzyć.


Aby zacząć, przygotuj aplikator (zanurzając go w kleju żelowym) i nabierz na niego wybrany diamencik. Odklej przeźroczystą folię znajdującą się na płótnie, a następnie - zgodnie z numerkami - przyklejaj diamenciki do materiału. Polecamy wcześniej zaplanować sobie proces wyklejania. Dobrym sposobem jest wydzielenie niewielkich kwadratowych sekcji, które należy wypełnić w całości, zanim przejdzie się do następnej. Umożliwi to szybką i sprawną pracę oraz sprawi, że warstwa nie wyschnie i płótno będzie przez cały czas wystarczająco lepkie. Osobom praworęcznym zaleca się zaczynanie od lewego górnego roku, zaś leworęcznym - od prawego. Dzięki takiemu sposobowi unikniemy nadmiernego dotykania diamencików, co po pewnym czasie mogłoby skutkować odklejeniem ich od płótna. Po zakończeniu wyklejania danej partii warto odciąć kawałek folii zabezpieczającej.

Co oferuje sklep z pełnym haftem diamentowym?

W naszym sklepie można znaleźć mnóstwo wzorów w różnych cenach, rozmiarach i kolorach. Szeroka gama produktów na pewno sprosta oczekiwaniom wielu artystów oraz dostarczy inspiracji. Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Do wyboru jest niezwykle dużo produktów w pełnym hafcie diamentowym full drill oraz w hafcie specjalnym.

Jeśli zatem lubisz prace manualne albo po prostu chcesz znaleźć sposób na odstresowanie i wyciszenie - pełny haft diamentowy jest zdecydowanie dla Ciebie! Praca z diamencikami pomaga wyciszyć się i uspokoić myśli. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci. Pozwala na skupienie i pobudzenie wyobraźni, co z pewnością wpłynie pozytywnie na Twoje samopoczucie.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów