Wczytuję dane...

Jakie pędzle wybrać do malowania po numerach?

Jakie pędzle wybrać do malowania po numerach?

Malarstwo to niewątpliwie jedna z najpiękniejszych form sztuki, która wcale nie musi być zarezerwowana wyłącznie dla malarzy. Wiele osób szuka ujścia dla swoich pomysłów i emocji, tworząc na płótnach oraz kartkach własne grafiki, inni malują, żeby się zrelaksować.

W ostatnim przypadku doskonały pomysł stanowi malowanie po numerach. W niniejszym tekście szerzej opisujemy, czy to jest, a także omawiamy rodzaje pędzli do malowania obrazów.

Do malowania zawsze trzeba co najmniej trzech przedmiotów - farby, płótna lub kartki oraz pędzla. W przypadku ostatniego z wymienionych akcesoriów można wyróżnić całą masę rodzajów, czemu nie można się dziwić. Od nich zależy bowiem faktura nanoszonych kształtów czy grubość malowanych linii, a więc także szczegółowość konkretnego dzieła. W każdym przypadku warto postawić na zróżnicowanie pod kątem kształtów i rozmiarów.

Rozmiary pędzli malarskich

Najmniejsze pędzle zaczynają się od dziesiętnych części milimetra i sprawdzą się w przypadku nanoszenia drobnych konkretów, zwykle punktowo. Nie są szczególnie często używane, ponieważ nawet pędzle do malowania farbami o średnicy 3 mm pozwalają na tworzenie detali z niezłym powodzeniem. Zabierając się do malowania warto skorzystać z modeli uniwersalnych, w okolicy 5 mm średnicy. Oczywiście, każdy malarz poleci też zaopatrzenie się w co najmniej jeden większy pędzel, którego średnica przekracza 1 cm, ponieważ nanoszenie różnych plam i tworzenie tła będzie znacznie przyspieszone.

Rodzaje pędzli do malowania obrazów

Warto pamiętać, że rozmiar to nie wszystko, ponieważ bardzo ważny jest także kształt pędzla. Te o okrągłej podstawie zwykle posiadają stożkowy czubek i mogą wypełniać większy obszar niż model płaski i ścięty, mimo tej samej średnicy (płaski pędzel nabiera mniej farby i zostawi smugi o nieco innym kształcie).

Warto samodzielnie przetestować kilka modeli, by przekonać się samemu, która opcja będzie najwygodniejsza. Pędzle do malowania po numerach nie należą do drogich akcesoriów, dlatego ich zakup nie stanowi sporej inwestycji.

Jakie pędzle do malowania po numerach?

Malowanie po numerach jest bardzo proste. Na płóciennej lub papierowej planszy zaznaczone są ponumerowane obszary, natomiast kolejne numery odpowiadają kolorom, a dokładniej farbom umieszczonym w zestawie.

W tym przypadku najlepiej sprawdzają się pędzle o mniejszej średnicy. Praca na takich planszach jest łatwa, natomiast efekt często bywa wręcz zachwycający. To również świetny sposób na naukę łączenia kolorów.

W naszym sklepie można znaleźć wiele kompletów do malowania po numerach, a w każdym z zestawów znajduje się kilka pędzli o różnej średnicy oraz farby. Dzięki temu nie trzeba kupować dodatkowych akcesoriów, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie.

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty, ponieważ zawsze można liczyć u nas na różnorodność, wysoką jakość oraz profesjonalną obsługę. Malowanie po numerach jest relaksujące, pobudza kreatywność, a efekt w postaci pełnoprawnego obrazu może udekorować ścianę sypialni czy salonu.