Wczytuję dane...

Co to jest quilling i jak go zrobić?

Sposobów na spędzenie wolnego czasu istnieje wiele, również w odniesieniu do rękodzieła. Tworząc swoje własne obrazy, można się nie tylko odstresować i zrelaksować, ale również poprawić zdolności manualne.

Popularność zaczynają zdobywać niecodzienne sposoby aktywności artystycznej, takie jak technika quilling. Jak robić wymyślne dzieła w odniesieniu do takiego sposobu?

Quilling - co to jest?

Już przy pierwszym zetknięciu się z tym tematem można odczuwać pewne zagubienie. Zdecydowanie niewiele osób wie, co to jest technika quilling, choć zaczyna zyskiwać na popularności.

Quilling zaliczany jest do papieroplastyki, a więc do wykonywania dzieł w tej technice potrzebny będzie oczywiście odpowiedni papier. Osoba, która chce się zająć takim sposobem spędzania wolnego czasu, musi pamiętać, że wymaga ona bardzo dużych zdolności rękodzielniczych.

Podczas quillingu tworzy się ozdoby wykonane z papieru. Co ciekawe, do tego procesu wykorzystuje się przede wszystkim skrawki materiału, a więc elementy, które w przypadku innych metod rękodzielniczych trafiłyby do kosza. Przy odrobinie praktycznych umiejętności można jednak nauczyć się quillingu 3D. Jak zrobić ozdoby w tej technice?

Qulling, kartki - jak zrobić ozdoby z papieru?

Sam opis tego, co to znaczy quilling, zdecydowanie może spodobać się miłośnikom robótek ręcznych. Rzeczywiście jest to interesująca opcja, bardzo atrakcyjna pod względem tego, jak niewiele materiałów potrzeba do wykonywania własnych dzieł sztuki.

Przygotowanie do pracy rozpoczyna się od wydzielenia cienkich pasków papieru. Gdy celem jest stworzenie wielobarwnej kompozycji, warto już na samym początku zróżnicować elementy pod względem kolorystyki. Oprócz tego nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia do quillingu. Przydaje się oczywiście podłoże, na którym zostaną umieszczone dekoracje.

Technika quilling - jak robić dekoracje?

Quilling wymaga przede wszystkim cierpliwości. Pojedyncze cienkie paski papieru mogą być początkowo trudne do złapania, dlatego trzeba sobie również wyrobić pewną technikę operowania papierem. Taki sposób tworzenia pięknych dekoracji zdecydowanie może się w przyszłości opłacić, jednak nie na samym początku.

Zainteresowani tym tematem muszą mieć na uwadze, że quilling jest bardzo wymagającą techniką. Aby osiągnąć zamierzony efekt, trzeba bardzo długo doskonalić swoje umiejętności manualne i nie zrażać się początkowymi porażkami. To, jak się robi quilling, dla osób oczekujących stworzenia pięknego dzieła już przy pierwszej próbie może być nieco rozczarowujące, jednak warto przełamać to wrażenie, ćwicząc.

Quilling - co to jest i jakie są jego alternatywy?

Wiedząc, co to jest technika quilling, można zdecydować, czy warto dalej inwestować czas w tym kierunku. Może okazać się, że cel obejmuje miłe spędzenie wolnego czasu, bez konieczności podejmowania trudnych wyzwań. Takie oczekiwania zdecydowanie lepiej spełnia technika malowania po numerach. Obrazy tworzy się w bardzo prosty sposób, praktycznie bez żadnego wysiłku.

Co ważne, ta technika nie wymaga specjalnych umiejętności manualnych. Dzięki temu już przy pierwszej próbie można stworzyć prawdziwe dzieło sztuki.